Младеновац добио средства за нове дрвореде и озелењавање јавних површина

Градска општина Младеновац обезбедила је средства Министарства заштите животне средине за реализацију пројекта озелењавања, који ће допринети унапређењу животне средине и повећању зелених површина на територији општине.

Младеновац је један од 25 градова и општина у Србији који су ове године добили подршку за спровођење пројеката озелењавања. Уговор о додели средстава потписала је председница Градске општине Младеновац Сузана Васић.

Средства ће бити искоришћена за набавку садница аутохтоних врста дрвећа, подизање нових и обнову постојећих дрвореда, формирање ветрозаштитних појасева, пошумљавање деградираних површина, као и уређење јавних зелених површина.

Реализацијом овог пројекта очекује се побољшање квалитета животне средине, очување природних ресурса и стварање здравијег и пријатнијег простора за живот грађана. Истовремено, нове зелене површине допринеће очувању биодиверзитета и ублажавању негативних утицаја климатских промена у урбаним срединама.