”Garavi sokak” pred obrenovačkom publikom

Grupa „Garavi sokak“ održala je večeras koncert na Gradskom trgu u Obrenovcu. Ovim koncertom zvanično je otpočeo festival „Međunarodni susreti u Obrenovcu“. Obrenovačka publika i gosti festivala uživali su u hitovima, kao što su „Skeledžija“, „Ćiribu Ćiriba“, „Ko te ima taj te nema“, „Kao ja što sam tebe voleo“…
Zoran Ćorlomanović, član Veća Gradske opštine Obrenovac je izjavio da je 11. avgust datum kada počinju ”Međunarodni susreti”.
– Razmišljali smo koja to vrsta muzike može da bude prikladna za početak festivala, da pokažemo našim gostima, našim sugrađanima, a i onima koji su došli iz inostranstva da se u Obrenovcu sluša i svira zaista lepa muzika. Opredelili smo se za ”Garavi sokak”, jer koliko ja znam od 1982 godine je samo jednom nastupao u zatvorenoj hali Doma kulture – rekao je Ćorlomanović.
– ”Garavi sokak” je kultna vojvođanska i srpska grupa koja gaji specifičnu muziku i zaista sa Banetom Krstićem smo se brzo dogovorili da ostavi jedan termin baš 11. avgusta za Obrenovac i da ovim koncertom počnu ”Međunarodni susreti” i da se nastavi program Obrenovačkog leta 2023 – poručio je Ćorlomanović.
Bane Krstić osnivač grupe ”Garavi sokak” je izjavio da grupa postoji preko 30 godina i dodao da se uvek prijatno iznenadi ovakvim manifestacijama.
www.obrenovac.rs





